خواص انجیر ، کوهی و خشک در طب سنتی و برای چاقی و کلیه و زیتون و معده

خواص انجیر

خواص انجیر ، کوهی و خشک در طب سنتی و برای چاقی و کلیه و زیتون و معده

خواص انجیر ، کوهی و خشک در طب سنتی و برای چاقی و کلیه و زیتون و معده همگی در سایت سیب انبه .امیدواریم این مطلب که حاصل تلاش تیم خواد مواد سایت است مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

دانستن خواص مواد غذایی خیلی مهم است.امروزه علم ثابت کرده است که داروی تمامی بیماری ها در طبیعت است.در قرآن هم نام بسیاری از میوه ها برده شده است.

از جمله این میوه ها می توانی به میوه های انار، زیتون،‌ خرما،‌ انجیر و انگور اشاره کنیم.این میوه ها علاوه بر جنبه خوراکی که دارند از جنبه دارویی و اثرات درمانی نیز بسیار مهم هستند و همواره در طب سنتی و طب نوین برای درمان بسیاری از بیماری ها توصیه شده اند.

بیشتر بخوانید : خواص آناناس ، برای معده در طب سنتی و کودکان برای استخوان و در بارداری

اهمیت میوه هایی مانند انجیر و زیتون آنقدر زیاد است که خداوند در قرآن به آنها قسم خورده است و و در آیات متعددی از میوه های انار ، انگور و خرما نام برده شده است.

قرآن کتاب آسمانی و از معجزات پیامبر اکرم (ص) است که تمامی مطالب علمی آن از سوی محققان با انجام تحقیقات و پژوهش های متعدد به اثبات رسیده است.

از جمله مواد غذایی که در قرآن از آنها نمام برده شده است می توانیم به خیار و موز و پیاز و سیر و ترنجبین و حنا و زنجبیل و عدس و کدو اشاره کنیم.

خواص انجیر برای کلیه

نشان داده شده است که مصرف انجیر خشک در روز به دفع سنگ کلیه کمک می کند. به سادگی تعدادی از انجیر را در یک لیوان آب بجوشانید ، سپس آنها آماده مصرف خواهند بود

بیشتر بخوانید : خواص عناب ، برای جوش و رحم و لاغری و دیابت و سرماخوردگی یبوست در بارداری

به عبارت دیگر ، با مصرف انجیر ، روش دیگری برای جلوگیری از مبتلا شدن سنگ کلیه خواهید داشت.

فواید انجیر کوهی

انجیر کوهی نوعی از انجیر است که به سرما و کم آبی عادت دارد.

انجیر رسیده آن شیرین و با طعمی نزدیک به ترش است.

این انجیر حاوی مقادیر زیاد انجیر و ویتامین c است.

خواص انجیر خشک برای چاقی

انجیر منبع عالی فیبر غذایی است که به هضم و کنترل وزن کمک می کند. مقدار بالای فیبر این میوه آب را جذب می کند و دفع مدفوع را آسان تر می کند.

خوردن انجیر خشک خیس شده در عسل یا عرق آنیسون یا خود آنیسونی راهی برای چاق شدن افراد لاغر است.

آنیسون دانه ای مانند رازیانه است که به همراه انجیر ، مجاری را در بافت ها باز کرده و مواد غذایی را به مجاری منتقل می کند.

انجیر گرمتر و مرطوب تر است ، به خصوص خیساندن ، که مغز ، قلب و کلیه ها را تقویت می کند و وضعیت لاغر بدن را بهبود می بخشد.

همچنین انجیر برای کسانی که قند خون کم دارند مناسب است و به طور ناگهانی احساس ضعف می کنند زیرا قند آنها به سرعت در روده کوچک جذب می شود.

بنابراین ، انجیر خشک و چاقی در دسترس شما است.

فواید انجیر خشک در طب سنتی

انجیر موجود در کتاب قانون شیخ الرایس ابو السینا به عنوان یک آرامبخش ، تعریفی از چاقی و مفید در درمان سرفه و صرع توصیف شده است.

بقراط این بیماری را در بیماریهای التهابی و همچنین ملین مفید نشان داده است و در تقویت دلیل موثر است.

پزشکان سنتی ایرانی برای تقویت حافظه و قدرت تفکر از انجیر به همراه پسته و بادام استفاده کرده اند. امروزه در طب سنتی ایران از انجیر برای درمان زگیل استفاده می شود.

در یونان باستان از این میوه برای درمان بیماری های کبد و طحال ، سرفه و تحریک رشد ادرار و همچنین انجیر خشک برای افراد مبتلا به دیابت استفاده می شد.

همچنین از انجیر برای درمان تومورها و التهابات ، گلودرد و آفات دهان استفاده شده است. برای بهبود زخمهای سوختگی از انجیر با انبه استفاده شده است.

از انجیر همچنین برای درمان بیماری های تنفسی ، زخم ها ، بیماری های پوستی و آلرژی استفاده می شود.

رومی ها از انجیر به عنوان یک ملین و ضد التهابی استفاده کرده و در درمان زگیل ، بیماری های تنفسی ، به ویژه سرماخوردگی و بیماری های قلبی عروقی استفاده کرده اند.

مصریان باستان برای تسهیل بارداری در زنان باردار ، برگ انجیر و انجیر را توصیه کرده اند.

سومری ها در حدود ۲۹۰۰ سال قبل از میلاد از انجیر برای رفع استرس استفاده می کردند.

هر گونه کپی برداری از قالب و مطالب سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد.