خواص تخم شربتی ، خواص تخمه شربتی برای پوست و لاغری و زمان و مقدار و مضرات مصرف

خواص تخم شربتی

خواص تخم شربتی ، خواص تخمه شربتی برای پوست و لاغری و زمان و مقدار و مضرات مصرف

خواص تخم شربتی ، خواص تخمه شربتی برای پوست و لاغری و زمان و مقدار و مضرات مصرف همگی در سایت سیب انبه.امیدواریم این مطلب که حاصل تلاش تیم خواد مواد سایت است مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

دانستن خواص مواد غذایی خیلی مهم است.امروزه علم ثابت کرده است که داروی تمامی بیماری ها در طبیعت است.در قرآن هم نام بسیاری از میوه ها برده شده است.

از جمله این میوه ها می توانی به میوه های انار، زیتون،‌ خرما،‌ انجیر و انگور اشاره کنیم.این میوه ها علاوه بر جنبه خوراکی که دارند از جنبه دارویی و اثرات درمانی نیز بسیار مهم هستند و همواره در طب سنتی و طب نوین برای درمان بسیاری از بیماری ها توصیه شده اند.

بیشتر بخوانید : خواص دال عدس ، برای لاغری و طبع دال عدس در طب سنتی و برای کودکان

اهمیت میوه هایی مانند انجیر و زیتون آنقدر زیاد است که خداوند در قرآن به آنها قسم خورده است و و در آیات متعددی از میوه های انار ، انگور و خرما نام برده شده است.

قرآن کتاب آسمانی و از معجزات پیامبر اکرم (ص) است که تمامی مطالب علمی آن از سوی محققان با انجام تحقیقات و پژوهش های متعدد به اثبات رسیده است.

از جمله مواد غذایی که در قرآن از آنها نمام برده شده است می توانیم به خیار و موز و پیاز و سیر و ترنجبین و حنا و زنجبیل و عدس و کدو اشاره کنیم.

خواص تخمه شربتی برای پوست

مقادیر قابل توجهی آنتی اکسیدان موجود در این دانه به عنوان یک ضد آفتاب طبیعی پوست را از اشعه UV محافظت کرده و خطر آفتاب سوختگی را تا حد بسیار زیادی کاهش می دهد.

مقادیر بالای آنتی اکسیدان ها و اسیدهای چرب موجود در این دانه ،چربی پوست را کنترل می کند و با روشن تر و روشن تر شدن پوست ، به پاکسازی پوست کمک می کند.

بیشتر بخوانید : خواص اسفناج ، و ماست برای مو و لاغری و بدنسازی در بارداری برای کودکان

مقادیر بالای آنتی اکسیدان ها و فلاونوئیدها موجود در دانه کنجد به از بین بردن چین و چروک و جوان سازی پوست صورت با از بین بردن رادیکال های آزاد کمک می کند.

زمان مصرف تخمه شربتی

به منظور کاهش وزن ، می توانید میان وعده ترش را یکبار در روز در ساعت ۱۰ صبح و یک بار در ۳ بعد از ظهر میل کنید.

بسیاری از افراد محلی متوجه شده اند که بذر تخم شربتی به خصوص گرم است!

در حالی که این نوشیدنی در تمام فصول بسیار خوشمزه و خوشمزه است ، در اینجا به خواص زرده تخم مرغ می پردازیم که می توانید در هر زمان که بخواهید از آن استفاده کنید.

مضرات مصرف تخمه شربتی

کسانی که مبتلا به بیماری کرم معده و یا انگل هستند نباید از این دانه ها مصرف کنند.

اگر درطول روز در خودرن این دانه زیاده روی کنید دچار سرگیجه می شوید و ممکن است بینایی تان هم با مشکل دچار شود.

مقدار مصرف روزانه تخمه شربتی

توجه داشته باشید که دو قاشق غذاخوری از این دانه حدود ۱۳۷ کالری دارد و در خوردن آن نباید زیاده روی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *