خواص پونه کوهی ، برای زنان و عفونت رحم و لاغری و آویشن و ماست

خواص پونه کوهی

خواص پونه کوهی ، برای زنان و عفونت رحم و لاغری و آویشن و ماست

خواص پونه کوهی ، برای زنان و عفونت رحم و لاغری و آویشن و ماست همگی در سایت سیب انبه.امیدواریم این مطلب که حاصل تلاش تیم خواد مواد سایت است مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

دانستن خواص مواد غذایی خیلی مهم است.امروزه علم ثابت کرده است که داروی تمامی بیماری ها در طبیعت است.در قرآن هم نام بسیاری از میوه ها برده شده است.

از جمله این میوه ها می توانی به میوه های انار، زیتون،‌ خرما،‌ انجیر و انگور اشاره کنیم.این میوه ها علاوه بر جنبه خوراکی که دارند از جنبه دارویی و اثرات درمانی نیز بسیار مهم هستند و همواره در طب سنتی و طب نوین برای درمان بسیاری از بیماری ها توصیه شده اند.

بیشتر بخوانید : خواص انبه ، برای پوست و کودکان در بارداری برای سرطان و گوارش

اهمیت میوه هایی مانند انجیر و زیتون آنقدر زیاد است که خداوند در قرآن به آنها قسم خورده است و و در آیات متعددی از میوه های انار ، انگور و خرما نام برده شده است.

قرآن کتاب آسمانی و از معجزات پیامبر اکرم (ص) است که تمامی مطالب علمی آن از سوی محققان با انجام تحقیقات و پژوهش های متعدد به اثبات رسیده است.

از جمله مواد غذایی که در قرآن از آنها نمام برده شده است می توانیم به خیار و موز و پیاز و سیر و ترنجبین و حنا و زنجبیل و عدس و کدو اشاره کنیم.

آشنایی با گیاه پونه کوهی

یکی از شگفت انگیزترین گیاهان دارویی است که با نام Origanum Vulgare شناخته می شود. شبیه به نعناع است و مدت زیادی است که در دارو و مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد. آویشن کوهی است.

بیشتر بخوانید : خواص انگور ، ناشتا برای پوست و لاغری و کودکان در صبح و طب سنتی و مو

خواص پونه کوهی برای کبد

به دلیل پاکسازی کبد از سموم و تسریع روند دفع زباله از کبد ، برای درمان مشکلات کبدی بسیار مفید است. شما می توانید دمنوش ساقه گلدار پونه کوهی را به عنوان داروی مؤثر برای اختلالات کبدی مصرف کنید.

پونه کوهی و تقویت سیستم ایمنی بدن

وجود ترکیبات آنتی اکسیدانی به نام رزمارینیک اسید و تیمول در این گیاه باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و جلوگیری از بیماری های خود ایمنی مانند روماتیسم می شود. هنگام حمام کردن ، ماهیچه های خود را به آرامی ماساژ دهید.

پونه کوهی برای درمان عفونت

خواص گیاه پونه کوهی برای عفونت بیشمار است و از بدن در برابر طیف گسترده ای از باکتری ها و عفونت ها محافظت می کند زیرا تیمول آن و ترکیب دیگری به نام کارواکرول است.

در حقیقت ، پونه کوهی یک عامل محرک عفونت است که می تواند باعث افزایش تولید گلبولهای سفید و تسریع روند بهبود بیماری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *