خواص پشن فروت ، خواص و مزه و طبع میوه پشن فروت برای پوست

خواص پشن فروت

خواص پشن فروت ، خواص و مزه و طبع میوه پشن فروت برای پوست

خواص پشن فروت ، خواص و مزه و طبع میوه پشن فروت برای پوست همگی در سایت سیب انبه.امیدواریم این مطلب که حاصل تلاش تیم خواد مواد سایت است مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

دانستن خواص مواد غذایی خیلی مهم است.امروزه علم ثابت کرده است که داروی تمامی بیماری ها در طبیعت است.در قرآن هم نام بسیاری از میوه ها برده شده است.

از جمله این میوه ها می توانی به میوه های انار، زیتون،‌ خرما،‌ انجیر و انگور اشاره کنیم.این میوه ها علاوه بر جنبه خوراکی که دارند از جنبه دارویی و اثرات درمانی نیز بسیار مهم هستند و همواره در طب سنتی و طب نوین برای درمان بسیاری از بیماری ها توصیه شده اند.

بیشتر بخوانید : خواص انجیر ، کوهی و خشک در طب سنتی و برای چاقی و کلیه و زیتون و معده

اهمیت میوه هایی مانند انجیر و زیتون آنقدر زیاد است که خداوند در قرآن به آنها قسم خورده است و و در آیات متعددی از میوه های انار ، انگور و خرما نام برده شده است.

قرآن کتاب آسمانی و از معجزات پیامبر اکرم (ص) است که تمامی مطالب علمی آن از سوی محققان با انجام تحقیقات و پژوهش های متعدد به اثبات رسیده است.

از جمله مواد غذایی که در قرآن از آنها نمام برده شده است می توانیم به خیار و موز و پیاز و سیر و ترنجبین و حنا و زنجبیل و عدس و کدو اشاره کنیم.

خواص پشن فروت برای سرطان

پشن فروت به دلیل آنتی اکسیدان هایی که با رادیکال های آزاد مقابله می کنند می توانند از بروز سرطان جلوگیری کنند. همچنین حاوی ویتامین A ، فلاونوئیدها و سایر ترکیبات فنولیک است که به جلوگیری از سرطان کمک می کند.

یکی از ترکیبات موجود در میوه کریسین است که باعث تحریک فعالیت ضد سرطان می شود. Piceatannol ، یکی دیگر از ترکیبات مهم در میوه های بادام زمینی ، برای از بین بردن سلول های سرطانی روده بزرگ است.

بیشتر بخوانید : خواص ازگیل ، سیاه و قرمز و جنگلی شمالی و شیرازی در بارداری و برای کبد

همچنین حاوی ویتامین C است. آنتی اکسیدان ویتامین C قوی ترین رادیکال های آزاد بدن را از بین می برد و از بیماری هایی مانند سرطان جلوگیری می کند.

پشن فروت برای درمان فشار خون

این میوه سرشار از پتاسیم یک ماده معدنی مهم است که سطح فشار خون را کنترل می کند. این ماده معدنی رگهای خونی را شل کرده و جریان خون را افزایش می دهد. این فشار قلب را کاهش داده و سلامت کلی قلب را بهبود می بخشد.

از همه مهمتر ، حرکت بین غشاهای بدن اغلب فقط از طریق کانال هایی تنظیم می شود که توسط پتاسیم تنظیم می شود – دلیل دیگری که اهمیت این ماده معدنی را دارد.

یک مطالعه آمریکایی نشان می دهد که عصاره میوه می تواند به عنوان درمانی برای فشار خون بالا استفاده شود. Piceatannol در کاهش فشار خون کمک می کند

خواص پشن فروت برای یبوست

این میوه یک منبع عالی فیبر و ایده آل برای یک رژیم غذایی هضم است. این ماده حاوی فیبر محلول ، هم در پالپ و هم در پوست است که به عنوان ملین عمل می کند و حرکت روده را بهبود می بخشد.

این فیبر غذایی به جلوگیری از یبوست کمک می کند و حتی باعث خراش کلسترول اضافی در شریان ها و رگ های خونی می شود.

پشن فروت برای پوکی استخوان

این میوه سرشار از مواد معدنی مانند منیزیم ، کلسیم ، آهن و فسفر است که این امر برای سلامتی استخوان ها مفید است.

مواد معدنی تراکم استخوان را حفظ کرده و حتی از پوکی استخوان نیز جلوگیری می کنند.

مطالعات نشان داده است که عصاره پوست میوه همچنین دارای خواص ضد التهابی است که به راحتی می توان از آنها برای تسکین علائم آرتریت استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *